Měkká nebo tvrdá pěna?

Tvrdá nebo měkká pěna? Izolace ICYNENE má řešení pro všechny

Na trhu existují pěny s otevřenou buněčnou strukturou – měkká pěna a pěny s uzavřenou buněčnou strukturou - polotvrdé a tvrdé. Jaký je mezi nimi rozdíl a které jsou vhodné právě pro váš objekt k zateplení si představíme v tomto článku.
Izolace ICYNENE nabízí několik produktů pěn. Více než 30 let se celosvětově využívá k zateplování budov. Je synonymem nejvyšší kvality, vzduchotěsné a zdravé izolace.

Vlajkový produkt společnosti ICYNENE, pěna s otevřenou buněčnou strukturou ICYNENE H2Foam Lite funguje jako aktivní sportovní oblečení – například teplá bunda softshell. Zastaví proudění studeného vzduchu, ale zároveň umožní únik vlhkosti. Díky otevřené buněčné struktuře "Dům dýchá...". Pěna H2Foam Lite je 100% rozpínavá izolace na vodní bázi, bez zápachu, bez HCFC, HFA, CFC a bez formaldehydů. V případě požáru je samozhášivá, nešíří plamen, nestéká, uvolňuje jen velmi nízké procento kouře. Má vynikající tepelný odpor, je extrémně lehká (8kg/m3), propouští vlhkost, nesesedá, neabsorbuje vodu. Díky tomu je vhodná do všech typů dřevěných konstrukcí.
Využití: střechy/podkroví, stěny, instalační šachty, obtížně přístupná místa. Obytné budovy.
Izolace H2Foma Lite Plus je také měkká, difúzně otevřená pěna a je to TOP produkt z naší řady izolačních pěn s otevřenou buněčnou strukturou. Má vynikající tepelný odpor, přilne dokonale ke všem povrchům a snadno se nanáší. Oproti polotvrdým pěnám tyto pružné výrobky neobsahují žádný toxický plyn. Nejčastěji používaný produkt pro čerpání dotace "NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM". Její využití je stejné jako v případě izolace H2Foam Lite.

Stříkaná izolace s uzavřenou buněčnou strukturou jsou tvrdé a polotvrdé pěny.
V produktové řadě s názvem IcyFoam WALL je pěna pro vysoce výkonné moderní izolace s uzavřenou buněčnou strukturou od výrobce LAPOLLA, která splňuje všechny nejvyšší požadavky na kvalitní zateplení. Tento produkt je ideální pro použití zateplení ve všech oblastech včetně nerovných povrchů a obtížně přístupných tvarů. Izolační pěna s nízkým obsahem organických rozpouštědel. Jelikož tento produkt je dovážen ve dvou formulacích a to REGULAR a WINTER, můžeme s touto pěnou izolavat téměř celoročně. Rozsah teplot použití pro aplikaci je již od -5°C do 35°C. Své využití najde v obytných, výrobních či skladových budovách: střechy, stropy, stěny, strojírenské výrobky, izolace dodávek, chladírenských boxů.
IcyFoam ELITE je polotvrdá izolační pěna nadouvaná ekologickým plynem HFO s uzavřenou buněčnou strukturou, které nese označení CE. Jedná se o pěnu nejšetrnější k životnímu prostředí, bez negativního dopadu na ozonovou vrstvu. Tento výrobek je vhodný pro použití v bytové i komerční výstavbě. Hladce a celistvě pokryje všechny zateplované oblasti a tím tak předchází tepelným ztrátám. Pokud zvolíte k zateplení IcyFoam ELITE s uzavřenými buňkami, posunete se na další úroveň v oblasti moderního zateplování. Rozsah teplot použití pro aplikaci je již od +5°C do 25°C. Produkt IcyFoam ELIETE má z našich produktů nejlepší součinitel prostupu tepla. Vhodné pro použití ve výrobních a skladových budovách: střechy, stropy, stěny, strojírenské výrobky, izolace lodních kontejnerů, akumulačních nádrží.

Nacenění zdarma
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram