Proč si vybrat ICYNENE?

Zateplení stříkanou izolací se pomalu, ale jistě stává čím dál tím více oblíbenější formou zateplení. Díky technologickému pokroku se tepelná izolace ICYNENE stává lepším izolantem ve srovnání s tradiční formou zateplení jako je minerální vata nebo celulóza.

Proč si vybrat izolaci ICYNENE

Každý dům ztrácí teplo, a z toho důvodu potřebuje izolaci. Proč si vybrat právě stříkanou pěnu? V tomto článku probereme výhody izolace ICYNENE a způsoby využití. Každý dům ztrácí teplo. 25% tepla uniká střechou, 35% zdmi, 15% podlahou. Další úniky pozorujeme okny a také vstupními dveřmi. Chcete-li vytvořit lepší tepelnou obálku budovy, je třeba se podívat na druhý zákon termodynamiky. Podle tohoto zákonu platí, že teplo proudí jedním směrem – z teplého prostředí do studeného. V praxi to znamená, že během léta teplý vzduch zvenku proudí do studenějších interiérů budov a během zimního období zase teplo uvnitř domova uniká do vnějšího, studenějšího prostředí. Izolace tomu brání.

Proč je vzduchotěsnost v budovách důležitá?

Vzduchotěsnost budov by neměla být narušená. U některých složitých konstrukcích se ukazuje, že využití tradičních izolací je náročné, obzvláště u domů se zakřivenými stěnami a střechou. Tyto domy potřebují efektivnější a dlouhodobé řešení.

Při aplikaci izolace ICYNENE dochází až ke 100 násobné expanzi, při které se stříkaná pěna dostane do všech mezer a skulin konstrukce a poskytuje vynikající utěsnění. Hladiny vlhkosti udržuje pod kontrolou.

Jediný člověk dokáže vyprodukovat až 24 l vzdušné vlhkosti, v domácnosti se tyto hodnoty násobí počtem členů rodiny. Navíc nastane-li v domácnosti havárie vody, nebo stačí, pokud jen přeteče vana, problém je na světe. Pro izolaci ICYNENE je ovšem i toto výzva. V oblastech s vyšším výskytem srážek nejsou domy a jiné objekty schopny vyschnout efektivně tak, jak by bylo potřeba. V průběhu času to může vést ke vzniku plísní, které jsou nejen na pohled nepříjemné, ale hlavně zdraví škodlivé.

K vyřešení tohoto problému je zásadní výběr izolace. Potřebujete materiál, který poskytuje bariéru proti vlhkosti, aniž by byla ohrožena prodyšnost budovy. ICYNENE splňuje oba požadavky.

ICYNENE vs. tradiční izolace

Každá z variant izolací na trhu má své výhody a nevýhody. Neradi srovnáváme, proto přinášíme jen málo k zamyšlení:

  • Skelná ani minerální vata nezastavují únik vzduchu, protože jsou provzdušné. Celulóza zpomaluje únik vzduchu. Stříkaná izolace ICYNENE únik vzduchu zastavuje.
  • Tradiční izolace nejsou odolné proti vlhkosti a plísním.
  • Stříkaná izolace ICYNENE má mnohem lepší hodnoty tepelného odporu.
  • Foukaná izolace postupem času sesedá, minerální izolace se prohýbá, přičemž zde potom vznikají nezateplená místa a dutiny. ICYNENE nesesedá ani časem nedegraduje.

Kvalita vzduchu uvnitř domu je rozhodující pro naše celkové pohodlí. Vytvořením vzduchotěsného pláště budovy vám ICYNENE umožňuje kontrolovat vnitřní prostředí, včetně toho, odkud vzduch pochází, úroveň vlhkosti, kterou obsahuje, a také zajistí prevenci vzdušných alergenů vstupujících do prostoru zvenčí - základní podmínka pro osoby s dýchacími podmínkami, jako je jako astma.

Výhody tepelné izolace ICYNENE

Nejlepší způsob jak odpověď na otázku Proč je izolace ICYNENE nejlepší volba? je podívat se na výhody, které nabízí.

  • S izolací ICYNENE ušetříte peníze za náklady za vytápění či chlazení až do výše 70%
  • Izolace ICYNENE má mnohem lepší hodnotu tepelného odporu ve srovnání s tradičními izolacemi
  • Tím, že s izolací ICYNENE nevyužíváte tolik topné či klimatizační zařízení, šetří peníze
  • Je vhodnou volbou zateplení tam, kde není mnoho prostoru nebo tam, kde je konstrukce členitá
  • Snižuje hluk z okolí a vytváří tak klidné prostředí
  • Izolace ICYNENE nesesedá, negraduje, v konstrukci se neposunuje. Zajišťuje tak stálost izolačního materiálu a tepelných vlastností po celou dobu funkčnosti budovy. Jedná se o špičkovou izolaci se stálými vlastnostmi, a konečné řešení zateplení bez následných dodatečných nákladů.

Životní prostředí vs. ICYNENE

Stříkaná pěna ICYNENE je vodou nadouvaná izolace a nepodílí se na globálním oteplování. Zároveň neobsahuje látky, které by poškozovaly ozonovou vrstvu.

ICYNENE se dlouhodobě podílí na obnově Tatranského národního parku, a to zalesňováním. Za každý prodaný sud izolace ICYNENE se vysadí 5 stromů. Do konce roku 2019 se vysadilo téměř 40 000 stromů.

Jak ICYNENE  reguluje teplotu uvnitř domu?

Neizolovanou nebo špatně izolovanou střechou může unikat až 90% tepla. Tím, že zvolíme správnou izolaci tyto tepelné ztráty eliminujeme na minimum, a zároveň zlepšíme kvalitu vnitřního vzduchu. Dochází-li k výrazným teplotním výkyvům, negativně se to projevuje na našem zdraví. Nižší teploty uvnitř domu vytváří tlak na potrubí, které je pak náchylné k promrzání.

Zvukotěsné vlastnosti pěny ICYNENE

V mnoha domácnostech jsou tenké zdi, slabá izolace, což působí na naši pohodu. Můžeme slyšet hluk z exteriéru. Izolace ICYNENE díky své otevřené buněčné struktuře pomáhá snižovat přenos zvuku vzduchem. Je to řešení pro osoby, které žijí v městských oblastech s trvalým městským ruchem a potřebují klidné prostředí pro klidný spánek. Obzvláště pracují-li na směny. ICYNENE tyto zvuky pohlcuje až o 40%.

Proč si vybrat ICYNENE

Jak izolovat s pěnou ICYNENE?

Izolace ICYNENE se aplikuje nástřikem, většinou do předem připravené konstrukce. Do podkroví se nejčastěji připravuje sádrokartonová nebo palubková konstrukce. Po nástřiku pěna do pár sekund až 100 násobně expanduje, vyplňuje každý prostor a dokonale přilne ke každému povrchu.

Aplikátoři ICYNENE jsou pravidelně školeni a mají k tomu i potřebné vybavení. Ochranný overal používají proti potřísnění oděvu a ochrannou masku proti vdechnutí materiálů či zasažení očí. Správná aplikace izolace je klíč k tomu, aby izolace fungovala správně. Před samotným začátkem aplikace se izolace nahřívá a ve správném poměru se smíchává. Certifikovaný aplikátor pozná správný okamžik, kdy je izolace připravena k aplikaci.

Pěna s otevřenou nebo uzavřenou buněčnou strukturou?

Na trhu existují dva typy pěn – s otevřenou buněčnou strukturou a s uzavřenou buněčnou strukturou. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Izolace s otevřenou buněčnou strukturou se nejčastěji využívá k zateplení obytných objektů nad úrovní terénu. Je tedy vhodná pro zateplení podkroví, střech, podlah, stropů a stěn.

Izolace s uzavřenou buněčnou strukturou má využití při zateplování komerčních objektů, průmyslových či skladovacích budov. Můžeme s ní zateplit i sklepy, stodoly. Zvyšuje pevnost stěn.

V závislosti na tom, kde chce zákazník pěnu aplikovat, prodejce zvolí typ pěny.


Zavolejte nám 722 753 886

Nacenění zdarma
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram