Je izolace ICYNENE toxická nebo nebezpečná?

Je tepelná izolace ICYNENE toxická nebo nebezpečná?

Když se lidé ptají, jestli je stříkaná izolace toxická, obvykle mluví o polyuretanové stříkané izolaci. Výzkum polyuretanových stříkaných izolací prokázal, že tyto izolace mají negativní vliv na naše zdraví, obsahují chemikálie a značné množství toxických látek.
Nyní se lidé obracejí opět k ekologicky šetrnějším řešením v oblasti tepelných izolací jako je izolace ICYNENE a nebo se přiklánějí k materiálům jako je ovčí vlna, papír nebo dokonce sójové boby.
Jaká je skutečnost o tvrzení, že je stříkaná pěna toxická? Je to zdravá volba ve srovnání s jinými tradičními izolanty na trhu? Pojďme si říct fakta.

Co je stříkaná izolace?
Stříkaná izolace ICYNENE H2Foam Lite je chemická sloučenina nadouvaná vodou, jejíž cílem je dokonale zateplit každou skulinku střešní či jiné konstrukce. Díky své až stonásobné expanzi funguje jako skvělá alternativa k tradičním izolacím jako je skelná vata, která ovšem nedosahuje takové úrovně vzduchotěsnosti.
Izolace na trhu stříkaných pěn můžeme rozdělit na dva hlavní typy: pěny s otevřenou buněčnou strukturou a nebo pěny s uzavřenou buněčnou strukturou. Oba typy pěn mají rozdílné využití a své jedinečné vlastnosti. Mnoho problémů vzniká právě z důvodu zvolení nevhodného typu pěny v konstrukci či při neodborné aplikaci bez předchozích znalostí a bez správného ochranného vybavení.
Izolace ICYNENE funguje jako softshellová bunda – chrání před větrem i vodní parou. Zajišťuje, že se tělo (dřevěné trámy) nepotí.

Pěna s otevřenou buněčnou strukturou
Stříkaná izolace ICYNENE H2Foam Lite je velmi lehká, flexibilní pěna, která přilne na každý povrch bez nutnosti lepidel. Aplikuje se v tekuté formě, přičemž okamžitě dochází až ke 100 násobné expanzi. Zároveň zajišťuje vzduchotěsnost a zároveň umožňuje domu dýchat. Izolace je akreditovaná pro použití jak v novostavbách, tak při rekonstrukcích domů.

Pěna s uzavřenou buněčnou strukturou
Tvrdá stříkaná izolace se hodí do míst, kde není vyžadována prodyšnost vlhkosti. ICYNENE nabízí v této variantě pěn s uzavřenou buněčnou strukturou produkt ICYNENE H2Foam Forte, která se používá nejčastěji do skladů, hal či jiných typů komerčních objektů. Samotný produkt dosahuje velmi nízké hodnoty U a je aplikován v tenčích vrstvách než stříkané izolace s otevřenou buněčnou strukturou. Obecně lze říci, že izolace s uzavřenou buněčnou strukturou se nedoporučuje pro zateplení obytných domů, protože neumožňuje střešní konstrukci dýchat.

Je stříkaná izolace nebezpečná?
Lze říci, že v dnešní době technologie a znalosti pokročily kupředu a nebezpečné stříkané izolace se již neaplikují. Je dokázáno, že polyuretanové pěny byly a jsou škodlivé pro naše zdraví a přinášely s sebou mnoho zdravotních problémů jako je astma, poškození plic, či jiná respirační onemocnění. Některé izolace dříve obsahovaly také formaldehyd, ale od používání této složky se již také upustilo. Izolace ICYNENE je bezpečná a má všechny zdravotní i hygienické certifikáty, které by vám měl váš prodejce na vaši žádost předložit.
Moderní stříkaná izolace jako je ICYNENE se zaměřuje na kvalitu vzduchu uvnitř budovy tím, že zamezuje vzniku plísní a tím i vzniku alergenů.

Je aplikace stříkané izolace nebezpečná?
Při aplikaci se neuvolňují žádné nebezpečné látky ani plyny. Aplikátoři mají ochranný oděv proti potřísnění oděvu izolací a masku proti vdechnutí materiálu či zasažení očí nebo pleti. Během aplikace izolace ICYNENE doporučujeme zákazníkům, aby v rámci bezpečnosti nevstupovali na místo aplikace. 24 hodin po aplikaci stříkané pěny nebudou přítomny žádné toxické látky, protože plyn je inertní. Díky tomu je přítomnost lidí nebo zvířat ve stříkané oblasti naprosto bezpečná.

Jsou všechny stříkané izolace stejné?
Nejsou. Jednotlivé složky různých izolací se mohou lišit a mohou mít vliv na to, zda jsou škodlivé látky či plyny při aplikaci přítomny či ne. Jednotlivé stříkané izolace mají rozdílné vlastnosti.

Nacenění zdarma
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram