Jak pomáhá ICYNENE s vlhkostí a kondenzací?

V deštivém období nebo v zimním období je dům vystaven značné vlhkosti a to je výzvou pro každou izolaci. Navíc každý člověk vyprodukuje za den více než 24 l vzdušné vlhkosti, která se vlivem parciálního tlaku tlačí ven. Proto je důležité řešit stavbu jako funkční celek.

Icynene a vlhkost kondenzace

Izolace ICYNENE má extrémně nízkou nasákavost materiálu a je neprůvzdušná. Vzdušnou vlhkost pustí ven bez vzniku vlhkosti v izolaci. Při zvolení špatné izolace může docházet k vlhnutí izolace a následnému vzniku plísní. To ohrožuje především alergiky a astmatiky.

Jak přesně vám můžeme izolace ICYNENE pomoct se dočtete v tomto článku.

Co způsobuje vlhkost a kondenzaci?    

Vlhkost a kondenzace jsou způsobeny přebytkem nahromaděné vlhkosti. Čím se tato přebytková vlhkost vytváří? Jediný člověk vyprodukuje denně až 28 l vzdušné vlhkosti. Už jen to, že si dáme vařit vodu na čaj nebo kávu, či večer žehlíme, sprchujeme se, sušíme prádlo. Všechna tato vlhkost se tlačí konstrukcí ven a může poškodit konstrukci střechy. Problém s vlhkostí se nemusí týkat jen starších domů, ale také novostaveb. Proto byste měli zbystřit, objevíte-li doma známky vlhkosti.

Jak se zbavit vlhkosti? Utřít postižené místo je krátkodobé řešení, ovšem neřeší příčinu problému. Nejlepším krokem je zavolat odborníka na izolaci. Může se sice na první pohled zdát, že problém zvládnete vyřešit sami, ale jsou místa, která nejsou okem viditelná, přičemž právě tam se vlhkost může hromadit. Odborník je schopen objektivně zhodnotit situaci a navrhnout ideální řešení.

Jak se zbavit vlhkosti v domě?

Jakmile víme, kde vlhkost vzniká, můžeme podniknout kroky k odstranění příčiny vzniku problému. Nejlépe s odborníkem na danou příčinu.

Jak udržet kondenzaci pod kontrolou: 6 nejlepších tipů

Kromě vodních par způsobených domácími spotřebiči, může být mnoho vlhkosti způsobeno kondenzací. Vzdušná vlhkost se pak nejčastěji projeví orosenými okny, zejména za studeného počasí. Naštěstí je pár rad, které by měly pomoci eliminovat vznik vlhkosti:

  • Je-li to možné, prádlo sušte venku
  • Větrejte po probuzení, minimálně 10-15 minut
  • Zkontrolujte svou izolaci, i když se může zdát na první pohled v pořádku, nemusí být zcela funkční. Navíc máte-li ji více než 30 let, je čas na výměnu
  • Pravidelně topte, abyste omezili vlhkost a související problémy s plísní
  • V teplejších dnech nechejte dveře otevřené, aby vzduch mohl cirkulovat
  • Při sprchování nebo koupání nechávejte otevřené okno v koupelně, aby se zabránilo hromadění vlhkosti

Jak se vyhnout vlhkosti a plísním

Základním předpokladem je vždy povolat odborníky. Jakmile naleznete příčinu, můžete začít pracovat na odstranění problému. Mnohdy lidé nedbají na rady odborníků a problém řeší pouze povrchově. Poté se spory mohou šířit velmi rychle a plíseň prorůstá do konstrukce. Izolace ICYNENE vám zajistí, že vzdušná vlhkost bude z konstrukce odcházet bez jejího poškození. S izolací ICYNENE bude váš dům dýchat.

Vlhkost izolace ICYNENE

Jak pomůže izolace ICYNENE v boji s vlhkostí a kondenzací

Při aplikaci izolace ICYNENE až 100 násobně expanduje a vytváří celistvou vrstvu bez mezer – bez možnosti vzniku tepelných mostů. Vyplní každý detail konstrukce. Izolace ICYNENE H2Foam Lite vyschne kdykoliv je vlhká a to beze změn své funkčnosti nebo kvality. Tím, že je neprůvzdušná brání provstupu venkovní vlhkosti do interiéru a ponechává místnosti suché.

Chci vidět realizace

Nacenění zdarma
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram