Nasákavost izolace ICYNENE

V Plzni 9.10.2019

O stříkaných izolacích se na internetu dočtete mnohé, mimo jiné také to, že jsou extrémně nasákavé, hořlavé a zdraví škodlivé. Ne vždy ovšem platí "Co je psáno - to je dáno." Proto bychom se dnes rádi zaměřili na mýtus o nasákavosti izolaci ICYNENE H2Foam Lite (měkká difuzně otevřená pěna).

Izolace ICYNENE H2Foam Lite je lehká, pružná a paropropustná izolace pyšnící se jako jedna z mála na trhu extrémně nízkou nasákavosti materiálu. Díky své otevřené buněčné struktuře umožňuje obousměrné schnutí konstrukce, pokud by někdy navlhla. Nedochází tak ke vzniku kondenzace v izolaci, a tím zhoršení tepelných vlastností izolace.

Na videu můžete vidět srovnání izolace ICYNENE H2Foam Lite a dvou konkurenčních pěn v testu nasákavosti. Tento test si můžete udělat i sami doma, stačí vám vzorek naší izolace, který vám rádi předáme na osobní schůzce, vzorek či vzorky jiných izolačních pěn a nádoba s vodou. Vzorky položíte volně na hladinu a můžete sledovat nasákavost izolací. Izolace ICYNENE H2Foam Lite zůstává plavat na hladině, kdežto vzorky konkurenčních pěn postupně klesají. Kanadské zateplení ICYNENE H2Foam Lite je nenasákavé. Pokud byste vzorky pěn před testem zvážili a po testu vážení opakovali, zjistíte, že váha izolace ICYNENE zůstala neměnná, zatímco hmotnost konkurenčních pěn vzrostla.

Čtyřčlenná rodina vyprodukuje v průměru za 24 hodin cca 28 litrů vody (sprchováním, sušením prádla, praním, mytím nádobí, pocením, vařením, atd.). Dokážeme si tudíž představit, kolik vzdušné vlhkosti projde do střešní konstrukce, která se vlivem fyzikálního tlaku tlačí ven z tepla do zimy. Izolace ICYNENE H2Foam Lite vám pomůže předejít vzniku plísní v konstrukci. Žijte pod zdravou střechou. 

Nacenění zdarma
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram