Jaký je rozdíl mezi měkkou a tvrdou pěnou?

V Třebíči 19.8.2021

Na trhu existují dva druhy pěn - měkká pěna a tvrdá pěna. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké využití má měkká pěna a jaké tvrdá? Která izolace je vhodná právě pro váš dům? A jak taková izolace funguje?  

Stříkaná izolace od společnosti Huntsman Building Solutions vám může ušetřit až 70% nákladů na vytápění či chlazení při udržení teplotního komfortu u vás doma. Jak ale funguje? 

Měkká pěna s otevřenou buněčnou strukturou funguje jako aktivní sportovní oblečení – například teplá bunda softshell. Zastaví proudění studeného vzduchu, ale zároveň umožní únik vlhkosti. Stejně tak je to s pěnou, která má otevřenou buněčnou strukturu. To znamená, že "Dům dýchá..."

Stříkané izolace s uzavřenou buněčnou strukturou jsou tvrdé a polotvrdé pěny. Naše produkty z tvrdých a polotvrdých pěn jsou ideální pro použití zateplení ve všech oblastech včetně nerovných povrchů a obtížně přístupných tvarů.

Měkká nebo tvrdá pěna?

Měkkou pěnu nejčastěji využíváme při zateplování podkroví, střech, stěn a různých obytných budov. Dokonale přilne na každý povrch a při své aplikaci expanduje až 100 násobně. Díky tomu vyplní každou skulinku konstrukce. Často se také využívá při využití programu "NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM". 

Tvrdé pěny mají nejčastěji využití při zateplení výrobních či skladových budov, strojírenských výrobků, izolace dodávek či při zateplení chladírenských boxů. S touto pěnou můžeme také zateplit lodní kontejnery nebo akumulační nádrže. 

Máme za sebou mnoho spokojených zákazníků, podívejte se na některé z našich realizací. Rádi vám zpracujeme cenovou nabídku přímo na míru. Kontaktujte nás, jsme tu pro vás. 

realizace

Tvrdá nebo měkká pěna? Jaký je rozdíl?

V Třebíči 14.4.2020

Na trhu existují pěny s otevřenou buněčnou strukturou – měkké pěny a pěny s uzavřenou buněčnou strukturou - polotvrdé a tvrdé. Jaký je mezi nimi rozdíl a které jsou vhodné právě pro váš objekt k zateplení si představíme v tomto článku.

Izolace ICYNENE nabízí několik produktů pěn. Více než 30 let se celosvětově využívá k zateplování budov. Je synonymem nejvyšší kvality, vzduchotěsné a zdravé izolace.

Vlajkový produkt společnosti ICYNENE, pěna s otevřenou buněčnou strukturou ICYNENE H2Foam Lite funguje jako aktivní sportovní oblečení – například teplá bunda softshell. Zastaví proudění studeného vzduchu, ale zároveň umožní únik vlhkosti. Díky otevřené buněčné struktuře "dům dýchá". Pěna H2Foam Lite je 100% rozpínavá izolace na vodní bázi, bez zápachu, bez HCFC, HFA, CFC a bez formaldehydů. V případě požáru je samozhášivá, nešíří plamen, nestéká, uvolňuje jen velmi nízké procento kouře. Má vynikající tepelný odpor, je extrémně lehká (8kg/m3), propouští vlhkost, nesesedá, neabsorbuje vodu. Díky tomu je vhodná do všech typů dřevěných konstrukcí.

Využití:  střechy/podkroví, stěny, instalační šachty, obtížně přístupná místa. Obytné budovy.

Izolace H2Foam Lite Plus je také měkká, difúzně otevřená pěna a je to TOP produkt z naší řady izolačních pěn s otevřenou buněčnou strukturou. Má vynikající tepelný odporpřilne dokonale ke všem povrchům a snadno se nanáší. Oproti polotvrdým pěnám tyto pružné výrobky neobsahují žádný toxický plyn. Nejčastěji používaný produkt pro čerpání dotace "NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM". Její využití je stejné jako v případě izolace H2Foam Lite.

Stříkaná izolace s uzavřenou buněčnou strukturou jsou tvrdé a polotvrdé pěny.

V produktové řadě s názvem IcyFoam WALL je pěna pro vysoce výkonné moderní izolace  s uzavřenou buněčnou strukturou od výrobce LAPOLLA, která splňuje všechny nejvyšší požadavky na kvalitní zateplení. Tento produkt je ideální pro použití zateplení ve všech oblastech včetně nerovných povrchů a obtížně přístupných tvarů. Izolační pěna s nízkým obsahem organických rozpouštědel. Jelikož tento produkt je dovážen ve dvou formulacích a to REGULAR a WINTER, můžeme s touto pěnou izolavat téměř celoročně. Rozsah teplot použití pro aplikaci je již od -5°C do 35°C. Své využití najde v obytných, výrobních či skladových budováchstřechy, stropy, stěny, strojírenské výrobky, izolace dodávek, chladírenských boxů.

IcyFoam ELITE je polotvrdá izolační pěna nadouvaná ekologickým plynem HFO s uzavřenou buněčnou strukturou, které nese označení CE. Jedná se o pěnu nejšetrnější  k životnímu prostředí, bez  negativního dopadu na ozonovou vrstvu. Tento výrobek je vhodný pro použití v bytové i komerční výstavbě. Hladce a celistvě pokryje všechny zateplované oblasti a tím tak předchází tepelným ztrátám. Pokud zvolíte k zateplení IcyFoam ELITE s uzavřenými buňkami, posunete se na další úroveň v oblasti moderního zateplování. Rozsah teplot použití pro aplikaci je již od +5°C do 25°C. Produkt IcyFoam ELITE má z našich produktů nejlepší součinitel prostupu tepla. Vhodné pro použití ve výrobních a skladových budovách, střechy, stropy, stěny, strojírenské výrobky, izolace lodních kontejnerů, akumulačních nádrží.