Nadkrokevní zateplení izolací ICYNENE v obci Plandry

Rozsáhlá rekonstrukce střechy a výměna tepelné izolace za ICYNENE H2FoamLite pro našeho dlouholetého zákazníka a partnera. Celková plocha izolace byla přes 240m2 v tl. 260 mm. Přes extrémní letní teploty se celá realizace povedla a zákazník může plnohodnotně využívat funkční izolaci od naší firmy VIBEIZOL.

Může izolace ICYNENE poškodit střechu?

Jednou z mylných představ je, že stříkaná izolace může poškodit střechu, či dokonce zničit dům. Tato domněnka vychází z toho, že dříve nebyla ve střeše odvětrávaná mezera, což ovlivňovalo prodyšnost střechy a to vedlo k dalším problémům.

Může izolace ICYNENE poškodit střechu

Neměla by se podceňovat důležitost samotného větrání, aby nedocházelo ke vzniku plísní. Jejich odstranění bývá značně nákladné, a mnohdy je to boj na delší dobu. Problémy to může způsobovat obzvláště alergikům a astmatikům.

Izolaci ICYNENE aplikují odborně proškolení pracovníci, kteří znají a umí odhadnout správné poměry míchání, nahřívání a izolaci aplikují rovnoměrně.

Co nabízí izolace ICYNENE?

Díky izolaci ICYNENE proměníte nevzhledný půdní prostor k obyvatelnému podkroví s teplotním komfortem. Díky rychlosti realizace většinou během jednoho dne, je to skvělá volba pro rodiny, které jsou v časovém presu. Teplo se akumuluje nejvíce právě v podkrovních místnostech, zde oceníte nejvíce izolaci ICYNENE H2Foam Lite, která je neprůvzdušná a díky tomu vám z místnosti neuniká teplo v zimních měsících, nebo chládek v měsících letních.

Dokáže izolace ICYNENE udržet v podkroví teplo i v zimě?

Největší tepelné úniky můžeme pozorovat střechou, a to až 25%. Tím, jak rostou tepelné úniky, rostou i náklady na vytápění/chlazení. Proto je důležité zaměřit se na izolaci střechy. Jak izolace ICYNENE funguje? Při aplikace až 100 násobně expanduje, vyplní každou mezeru konstrukce, přičemž vytvoří kompaktní vrstvu izolace se vzduchotěsnou bariérou. Řeší tím hned dva problémy. Brání průniku průvanu do vnitřních prostor domu a za druhé chrání střešní prostor před pronikáním vlhkosti do střešní konstrukce – vaše podkroví zůstává suché.

Pomůže nám ICYNENE snížit náklady na vytápění?

Ano, nejen na vytápění, ale v létě náklady za chlazení, a to až o 70%

Může izolace ICYNENE zničit střechu?

Nikoliv. K poškození střešní konstrukce by mohlo dojít, pokud by stříkanou pěnu aplikovat amatér, nebo svépomocí. Naši aplikátoři jsou odborně proškoleni a mají za sebou stovky úspěšně zrealizovaných zakázek. Izolace ICYNENE působí celosvětově více než 30 let aběhem té doby se s ní zateplilo více než 400 000 staveb. Na zlepšování stále pracujeme a neusínáme na vavřínech.

Izolace- kvalita - vyzkum

Zateplení šikmé střechy

V Třebíči 14.1.2020

Šikmou střechou může unikat až polovina tepelných ztrát rodinného domu. Chceme-li si užít teplotní komfort během letních i zimních měsíců, je nezbytná kvalitní izolace. Investice do snížení energetické náročnosti budovy je bezpečnou a návratnou. Stříkané izolace jsou nejlepší možnou volbou zateplení. Na trhu jsou dostupné různé varianty zateplení, které vám mohou zajistit spolehlivou ochranu, pokud izolační práce provede vyškolený personál.

Izolace ICYNENE nikdy nesesedá, nesmršťuje se, nedegraduje, proto se stává stále oblíbenější. Je to rychlý a efektivní způsob zateplení.  Navíc má životnost po celou dobu funkčnosti střešní konstrukce, není tedy třeba izolaci měnit. Záruka na funkčnost izolace ICYNENE je 25 let. Pomocí aplikace se vytváří kompaktní vrstva izolace a nevznikají tak tepelné mosty.

Zateplení šikmé střechy je vhodné pro novostavby i rekonstrukce. Pěna se aplikuje zevnitř a nebo zvenčí, kdy se sundá střešní krytina. Materiál se vždy vybírá dle samotné střešní konstrukce, každá stavba má jiné nároky.

Izolace ICYNENE se může aplikovat až do teploty -38 °C, proto můžeme aplikovat během všech ročních období.

Více o zateplení střechy včetně videa zde >> 

Více příkladů použití izolace ICYNENE zde >>