Srovnání tradiční izolace vs. ICYNENE

V Třebíči 4.12.2019

V dnešní době, kdy je na trhu výběr mnoho různých druhů izolací, je velmi těžký výběr vhodného zateplení. Vybrat minerální, foukanou, či stříkanou izolaci? Každá z těchto izolací má své pro i proti. Pojďme si společně říct některé z nich. 

Foukaná izolace není vhodná do šikmých střech. Často vlivem gravitace sesedá a tvoří se tak tepelné mosty. Nelze navíc zkontrolovat, zda je nafoukaná v celé konstrukci a zda rovnoměrně. Často je to volená varianta na zateplení bungalovů. 

Při montáži minerální izolace nelze nikdy zaručit 100 % těsnost materiálů. Mezi jednotlivými vrstvami mohou vznikat tepelné mosty, přes které se může konstrukce přehřívat v létě či ochlazovat v zimě.  Minerální izolace je nasákavá a průvzdušná. Je to naopak nejméně nákladná varianta zateplení a lze ji udělat „svépomocí“. 

Stříkaná izolace je dražší než tradiční formy zateplení. I mezi výrobci stříkaných izolací jsou rozdíly a různí výrobci deklarují různé supervlastnosti. Izolace ICYNENE má všechny své vlastnosti deklarované a navíc poskytují 25 letou záruku na stálost vlastností. Nad tím už se vyplatí přemýšlet. 

Srovnání izolací foukaná, minerální, stříkaná.

Neprůvzdušnost izolace ICYNENE

Srovnání neprůvzdušnosti izolace ICYNENE, foukané a minerální izolace

V Třebíči 20.10.2019

Při výběru izolace pro váš domov bychom se měli zaměřit na funkčnost zvolené izolace. Na trhu nalezneme značné množství výrobců izolací, od stříkaných, přes foukané po minerální izolace. Každá izolace má své plusy, ale i mínusy a je třeba pečlivě zvážit, která z nich se hodí právě pro vaši střešní konstrukci či podkroví.

Jednou z výhod izolace ICYNENE H2Foam Lite je neprůvzdušnost. Tuto neprůvzdušnost můžeme přirovnat k materiálů softshell - cítíme se v něm v teple a zároveň nás nic neprofoukne. Pokud bychom na sobě měli vlněný svetr, jsme sice v teple, ale cítíme každý poryv větru. Čím to je? Izolace ICYNENE je díky své otevřené buněčné struktuře a vnitřní členitosti neprůvzdušná. Kdežto skrze izolaci z vaty, i když je aplikována v silné vrstvě, proudí vzduch i vlhkost.

Srovnání izolace ICYNENE

Na videu níže přinášíme test, ve kterém můžete vidět, jak to funguje v praxi. V nádobách s děrovaným dnem a horním otvorem je umístěna foukaná izolace, izolace ICYNENE H2Foam Lite a minerální izolace. Do nádob je vháněn teplý vzduch. Pingpongový míček, který je umístěn v horní části každé nádoby, pod tlakem vzduchu u foukané i minerální izolace poletuje - teplo (chlad) se tlačí skrze střešní konstrukci ven, naopak u izolace ICYNENE se míček nehne. To svědčí o neprůvzdušnosti této izolace. Teplo ani chlad vlivem tlaku vzduchu neuniká střešní konstrukcí.

Izolace ICYNENE H2Foam Lite tvoří vzduchotěsnou vrstvu i při tlakovém rozdílu 50-60 Pa. Splňuje tímto požadavek na vzduchotěsnost obálky budovy (blower door test) i bez použití parotěsných fólií (igelitu) při difuzně otevřené konstrukci.