Je izolace ICYNENE kvalitní produkt?

Mluvíme-li o stříkaných izolacích, mnohdy ještě přetrvává domněnka, zda se jedná o důvěryhodný produkt? Konkrétně ICYNENE, je to důvěryhodný produkt? Má všechny atesty? Je rozdíl v různých druzích stříkaných pěn?

Je izolace icynene kvalitni?

Bohužel internetem kolují různé fámy s cílem stříkanou pěnu poškodit. Nejvíce se týkají hořlavosti. Izolace ICYNENE H2Foam Lite sice spadá do třídy hořlavosti E, ale naši obchodní poradci řeší stavbu vždy jako celek, tedy včetně skladeb. Navíc, izolace ICYNENE H2Foam Lite je uvedena v požárním katalogu RIGIPS. Další blud, který koluje internetem hovoří o škodlivosti pěn, lidé se ptají proč mají naši aplikátoři masky a ochranné overaly? Maskou se chrání proti vdechnutí materiálu a zasažení očí, overal chrání jejich pokožku či oblečením před potřísněním pěnou.

Jak rozlišit poctivého prodejce a kvalitní pěnu od těch nepoctivých a nekvalitních? Pojďme si společně srovnat různá fakta a fikce uvést na pravou míru.

Co je izolace ICYNENE?

Tepelná izolace ICYNENE byla vyvinuta v Kanadě před více než 32 lety. Během té doby si získala statisíce spokojených zákazníků po celém světě. Ve svém portfoliu nabízí jak pěny s otevřenou buněčnou strukturou vhodné pro zateplení obytných domů, tak pěny s uzavřenou buněčnou strukturou s využitím pro komerční stavby. Dlouhodobě se drží na špičce ve stříkaných izolacích. Je vodou nadýmaná a neobsahuje žádné ftaláty ani jiné škodlivé látky. Při aplikaci až 100 násobně expanduje a tím vyplní každou mezeru, skulinku konstrukce

Na fámy o hořlavosti či škodlivosti jsme vám již odpověděli. Ale jaké jsou další fámy?

Je možné, že izolace ICYNENE poškozuje střešní trámy? Ne, stříkaná pěna ICYNENE H2Foam Lite střešní trámy nepoškozuje díky své difúzní otevřenosti. Tím, že má extrémně nízkou nasákavost umožňuje obousměrné schnutí konstrukce.

Může izolace ICYNENE způsobit vydutí střechy? Ne, při dodržení postupů při aplikaci je nemožné, aby došlo k poškození střechy. To vše je podmíněno tím, že aplikaci provádí vyškolení aplikátoři.

Aplikátor Icynene

Firma mi doporučuje podkroví izolovat tvrdou pěnou, je to správné rozhodnutí? Ne, tvrdá izolace – izolace s uzavřenou buněčnou strukturou není vhodná do obytných domů. Do obytných domů se volí pěna s otevřenou buněčnou strukturou, jejíž předností je prodyšnost. Naopak izolace s uzavřenou buněčnou strukturou sice konstrukci zpevní, ale také je neprodyšná.

Proč zvolit pěnu s otevřenou buněčnou strukturou?

Vlajkovým produktem v této kategorii je izolace ICYNENE H2Foam Lite. Tato lehká a pružná izolace při aplikaci až 100 násobně expanduje a vyplňuje všechny mezery. Vytváří kompaktní vrstvu. Nedochází tak ke vzniku tepelných mostů, ve kterých by mohla vznikat plíseň. Pomáhá při odvádění vlhkosti z domu – zajistí, aby se případná vlhkost odpařila a nehromadila se v domě. I když je neprůvzdušná, je prodyšná a zajišťuje dostatečné proudění vzduchu uvnitř domu. S izolací ICYNENE H2Foam Lite ušetříte až 70% nákladů na vytápění či chlazení. Své využití má jak při rekonstrukcích, tak v novostavbách, bungalovech, či pasivních domech.

Pěna s uzavřenou buněčnou strukturou

ICYNENE H2Foam Forte je ideální řešení ke komerčnímu využití. Skvěle se hodí z zateplení ocelových konstrukcí, průmyslových hal, zemědělských objektů. Má nízkou hodnotu tepelného odporu, což dramaticky snižuje náklady na vytápění. Pěna s uzavřenou buněčnou strukturou se nanáší v tenčích vrstvách.

Akreditace izolace ICYNENE

Izolace ICYNENE je akreditovaná a schválená pro použití v téměř 30 zemích na světě, přičemž síť se stále rozrůstá. V České republice je ICYNENE-LAPOLLA součást Cechu klempířů, pokrývačů, tesařů. Izolace ICYNENE byla úspěšně zkoumána ve zkušební klimatické komoře ČVUT. Naše skladby byly úspěšně spáleny v PAVUSu a odpovídají všem požadovaným normám. Máme veškeré hygienické a zdravotní certifikáty. Požární odolnost dodáváme ke každé zrealizované zakázce.

Izolace ICYNENE je vítězem mnoha mezinárodních testů.


Jak funguje izolace ICYNENE

Izolace ICYNENE má nespornou řadu výhod:

Zavolejte nám a rádi vám všechny výhody kanadského zateplení ICYNENE představíme.